Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne firmy dołączają do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dołączyło trzech nowych inwestorów. Są to: producent rowerów Kross, Zakład Mleczarki Winnica oraz mikrosprzedsiębiorstwo ENGECO.

ENGECO to firma z Barczewka zajmująca się produkcją systemów geotermalnych, oczyszczaniem ścieków i zagospodarowaniem wody – powiedział Radiu Olsztyn dyrektor departamentu marketingu i promocji W-MSSE, Rafał Maliszewski.

To producent systemów geotermalnych: pompy ciepła, fotowoltaika, instalacje sanitarne. Co ciekawe jest to mikroprzedsiębiorstwo, bo z oferty Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą skorzystać nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również mikro, małe i średnie.

00:00 / 00:00

Pozostałe dwie firmy są zlokalizowane w województwie mazowieckim, którego część obejmuje warmińsko-mazurska strefa.

To pierwsze przyjęcia do strefy w tym roku. Jak wyjaśnił Rafał Maliszewski, największą korzyścią dla firm, które wstępują do strefy jest to, że nie muszą płacić podatku dochodowego.

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa ulga podatkowa wynosi do 70 procent kosztów poniesionych na inwestycje. Podatku można nie płacić nawet przez 15 lat. Ulga jest udzielona na nowe inwestycje, więc przedsiębiorstwo, które planuje nową inwestycję, zanim zacznie wydatkować jakieś środki, powinno skontaktować się ze Specjalną Stefą Ekonomiczną, bo być może to przedsięwzięcie będzie kwalifikowało się do udzielenia takiej pomocy publicznej.

00:00 / 00:00

Rafał Maliszewski dodał, że zauważalne jest już ożywienie inwestycyjne.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ulgi, podatki, wmsse, firma, Specjalna Strefa Ekonomiczna, podatek dochodowy, Kross, producent rowerów, Zakład Mleczarki Winnica, ENGECO
Kolejne firmy zainwestują w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Producent rowerów Kross, Zakład Mleczarski Winnica oraz Engeco Sp. z o.o. będą realizowały projekty w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej o wartości ponad 162 mln złotych. Inwestorzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV