Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna ofiara mrozu na Warmii i Mazurach

Z powodu wychłodzenia organizmu zmarł bezdomny 47-latek.

Mężczyznę znaleziono w opuszczonym budynku w Ełku. Wszystko wskazuje na to, że jest kolejną śmiertelną ofiarą niskich temperatur.

To już czwarta ofiara mrozu na terenie Warmii i Mazur. Najwięcej ludzi zamarzło, w regionie, na przełomie 2009 i 2010 roku, aż 36 osób. Zeszłorocznej zimy odnotowano 6 przypadków śmiertelnego wychłodzenia organizmu.

Policjanci przypominają, że każdy z nas może uratować ludzkie życie. Gdy zauważymy kogoś, kto może potrzebować pomocy, powinniśmy powiadomić pogotowie ratunkowe, straż miejską lub policję.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego do końca marca działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

(gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zima, mróz, zamarznięcie
Pierwsze ofiary mrozów na Warmii i Mazurach

Dwa przypadki zamarznięcia miały miejsce na Warmii i Mazurach od momentu nadejścia mrozów.  W poniedziałek ciało mężczyzny znaleziono w powiecie ostródzkim – powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV