Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna firma w WMSSE. Wsparcie otrzyma przedsiębiorstwo z Dywit, stworzy też nowe miejsca pracy

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Firma produkująca zbiorniki oraz konstrukcje ze stali kwasoodpornej w Dywitach pod Olsztynem zainwestuje 7,2 mln zł i rozbuduje zakład. Inwestycja otrzymała wsparcie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Warmińsko-Mazurska specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała, że wydano zgodę na wsparcie zakładu w Dywitach.- To dziewiąta decyzja wydana przez naszą Strefę w oparciu o nowe przepisy – poinformował prezes Strefy, Grzegorz Smoliński.

Przedsiębiorstwo z Dywit wybuduje halę magazynowo-produkcyjną oraz wyposaży ją w maszyny i urządzenia podnoszące efektywność istniejącego zakładu. Spółka zbuduje też nowe centrum logistyczne, które pozwoli m.in. na skrócenie czasu oczekiwania klienta na produkt końcowy.

– Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie w Dywitach nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 7,2 mln zł oraz utworzenie minimum 10 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie na nieruchomości o powierzchni 2,2 ha – podała Strefa.

Przedsiębiorstwo z Dywit to rodzinna firma z polskim kapitałem, która produkuje zbiorniki oraz konstrukcje ze stali kwasoodpornej stosowane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym oraz inne wyroby ze stali kwasoodpornej. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku urządzeń ze stali nierdzewnej od 1994 roku i współpracuje z największymi koncernami przemysłowymi na świecie.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, wmsse, Grzegorz Smoliński
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem w skali kraju. Wydali najwięcej decyzji o wsparciu nowych inwestycji

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych w liczbie dokumentów wydanych na podstawie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Zgodę na realizację przedsięwzięć otrzymało siedem polskich firm....

Zamknij
RadioOlsztynTV