Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna biblioteka szkolna otrzyma wsparcie na zakup nowych książek

Fot. J. Sulecki

Kolejne szkoły otrzymują finansowe wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tym razem jest to Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie.

O tym, jaką pomoc finansową zaoferowano oraz co zostanie zakupione za otrzymaną kwotę, opowiedziała szkolna bibliotekarka Dorota Żachowska.

Otrzymaliśmy kwotę 3 750 złotych na zakup wydawniczych nowości. To będą książki, które wykorzystamy podczas różnych działań promujących czytelnictwo. Chcielibyśmy się skonsultować z rodzicami i uczniami oraz poznać zdanie nauczycieli, którzy być może wskażą jakieś konkretne tytuły, które chcieliby znaleźć w naszej bibliotece.

00:00 / 00:00

Celem programu, który jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest poprawa stanu i promocji czytelnictwa w Polsce oraz wsparcie publicznych bibliotek, w tym szkolnych.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biblioteka, szkoła podstawowa, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Najwięcej laureatów konkursów przedmiotowych w województwie jest w Elblągu

Elbląskie szkoły podstawowe po raz kolejny okazały się najlepsze w całym województwie. - Mają najwięcej laureatów w konkursach przedmiotowych - podkreśla Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek...

Zamknij
RadioOlsztynTV