DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Kolarze MTB rozpoczęli w Iławie cykl Milko Mazury

W Iławie zakończył się pierwszy etap kolarskiego cyklu Milko Mazury MTB.

Miasteczko sportowe, start i meta zawodów zlokalizowane zostały na parkingu przy Centrum Turystyczno-Rekreacyjnym. Obiekt posiada ciekawą ofertę skierowaną do miłośników aktywnego wypoczynku m.in. krytą pływalnię, basen, zjeżdżalnie, a na spragnionych regeneracji czeka sauna, łaźnia parowa, jacuzzi. Gospodarz cyklu – Iława – to miasto na styku lądu i wody położone nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce.

Na zawodników Milko Mazury MTB czekała interwałowa trasa, dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż brzegów pięciu jezior położonych na terenie Nadleśnictwa Iława i Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Rywalizacja rozegrana została w sześciu kategoriach PRO (78,5 km), EXPERT (58,5 km), HOBBY (38,5 km), ELECTOFUN BOSCH E-BIKE RACE, FUN (15 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Iławę turystów oraz nowość dla twardych zawodników wagi ciężkiej – Wielka Stówka.

W koronnej rywalizacji najlepszy był Artur Sowiński z Puław.

00:00 / 00:00

Najlepszą zawodniczką w rywalizacji HOBBY była natomiast Emilia Grochalska z Kwidzyna.

Rywalizację HOBBY, jak i EXPERT wygrali kwidzynianie: odpowiednio Wojciech Kowalczyk i Wojciech Damięcki.

…………………………………..

Wyniki Milko Mazury MTB – 1. etap (Iława)