Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolarze górscy będą rywalizować w Mrągowie

Fot. M. Klimek

Przed nami kolejny weekend z cyklem Milko Mazury MTB. Najlepsi kolarze górscy w Polsce sprawdzą trasy w Mrągowie.

Nowa trasa o długości 18,6 km i sumie przewyższeń oscylujących w okolicach 440 metrów zapowiada się bardzo ciekawie. Kolarze odwiedzą Bike Park Poręby i sprawdzą strome zbocza nad jeziorem Czos.

Miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na Górze Czterech Wiatrów. Do wyboru są cztery dystanse oraz bezpłatne wyścig dla dzieci i młodzieży. Sobota dedykowana będzie adeptom szkółek kolarskich rywalizujących w Lidze Szkółek Kolarskich oraz początkującym kolarzom, próbujących swoich sił na dystansie FUN.

Niedziela to już stałe wyścigi dla dorosłych PRO (55,8 km), EXPERT (37,2 km), HOBBY (18,6 km) i rywalizacja najmniejszych pociech na rowerkach biegowych.

Dzięki zróżnicowaniu stopnia trudności i długości tras do rywalizacji może zgłosić się dosłownie każdy – od amatorów kolarstwa górskiego, adeptów szkółek kolarskich, po członków zawodowych i amatorskich klubów.

Milko Mazury MTB 2020 to największa impreza kolarska w Polsce północno-wschodniej. Wyścigi organizowane są od 2016 roku i na stałe wpisały się już do kalendarza najważniejszych polskich kolarskich wydarzeń sportowych organizowanych na Warmii i Mazurach.

Zapisy on-line prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl.

Patronem medialnym imprezy jest Radio Olsztyn.

Posłuchaj wypowiedzi Natalii Wrzosek – rzecznika prasowego imprezy

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski / mat. prasowe
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo górskie
Najlepsi kolarze górscy z Polski i Europy rywalizują w Mrągowie

Kolarskie święto w Mrągowie. Trwa tam Mrągowo UCI MTB Marathon. W zawodach startują czołowi kolarze górscy z najlepszych polskich i europejskich klubów. Prawo do organizacji maratonu...

Zamknij
RadioOlsztynTV