Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kobiety są siłą napędową życia na wsi”. Spotkanie kół gospodyń wiejskich w Starych Jabłonkach

Fot. M. Kwiatkowska

To ludzie są siłą lokalnych społeczności, a coraz częściej liderkami są kobiety – takie wnioski płyną z konferencji Europejska Akademia Kobiet Wiejskich. Spotkanie  zorganizowano w Starych Jabłonkach.

Czasem wystarczy niewielki impuls, by zainicjować owocne przedsięwzięcie, tak było w gminie Kolno – podkreślił Tomasz Piłat, prezes Lokalnej Grupy Działania „Południowa Warmia”.

Zaczęło się od warsztatów tzw. quillingu. To cieniutkie karteczki, które się zwija i robi z tego cuda. Panie, które to rozpoczęły przekonały do tego mieszkańców. Konsekwencją dofinansowania materiałów, w wysokości 500 złotych, było to, że powstało stowarzyszenie, które otrzymało od gminy lokal, od nas meble i przeszło do pełnej działalności.

00:00 / 00:00

Jak podkreśliła, Zofia Stankiewicz z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, kobiety są siłą napędową życia na wsi, widać to na przykładzie działań kół gospodyń wiejskich w regionie.

Widzę co się dzieje w sąsiednich wioskach, w mojej gminie. Gmina Ostróda kwitnie: Durąg, Lubajny, Stare Jabłonki, Pietrzwałd, Naprom. Jak one potrafią pięknie ze sobą współpracować

00:00 / 00:00

W województwie warmińsko-mazurskim jest 11 lokalnych grup działania i niemal 350 kół gospodyń wiejskich.

Dwudniową konferencję poświęconą kobietom na wsi zorganizowały: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza i punkt informacji europejskiej Europe Direct Olsztyn.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stare Jabłonki, konferencja, Izba Rolnicza, gmina Ostróda, Koło Gospodyń Wiejskich, Europejska Akademia Kobiet Wiejskich
„Grunwald – Tradycja i Historia”. Eksperci z całej Polski na konferencji historycznej w Działdowie

O bitwie pod Grunwaldem i jej wpływie na historię Polski przez wieki, a także na kulturę i sztukę rozmawiają w Działdowie uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Muzeum...

Zamknij
RadioOlsztynTV