Kobieta szefem szajki kredytowej
W Olsztynie i Górowie Iławeckim policjanci z Komendy Wojewódzkiej i CBŚ zatrzymali 7 osób podejrzanych o wyłudzenia kredytów na kupno samochodów i sprzętu elektronicznego: telefonów, telewizorów i tabletów.
Przestępcami kierowała Marta B. Kobieta miała zarejestrowaną działalność gospodarczą i dzięki temu wystawiała wspólnikom fikcyjne zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, które później służyły do popełniania licznych oszustw.
Jej wspólnikami byli najczęściej bezrobotni. Po otrzymaniu zaświadczeń, jechali z mężem Marty B. do jednej z placówek bankowych, która skredytowała im kupno 6 samochodów o łącznej wartości prawie 300 tysięcy złotych. Następnie te auta, za odpowiednio niższe kwoty sprzedano, a wspólnicy dzielili się zyskiem.
Podobnie odbywał się proceder związany z zakupem sprzętu RTV. Oszuści wyłudzili telefony, telewizory i tablety warte około 150 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali 4 samochody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych.
Marta B. i jej mąż są znani policjantom i w przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa. Wszyscy podejrzani w tej sprawie usłyszeli łącznie 40 zarzutów, z czego 14 tylko sama Marta B. Kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Pozostali są na wolności, ale za poręczeniem majątkowym. Policjanci dodają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. (wchr/bsc)








![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















