Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koalicja Obywatelska wskazała kandydata na burmistrza Szczytna

Fot. A. Piedziewicz

Stefan Ochman kandydatem Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczytna. Wcześniej Platforma Obywatelska popierała w tym mieście obecnego burmistrza Krzysztof Mańkowskiego.

Teraz Koalicja Obywatelska postanowiła wystawić swojego kandydata – Stefana Ochmana. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Protas, poseł i szef warmińsko-mazurskich struktur PO podkreślił, że jego ugrupowaniu zależy na młodych kandydatach na samorządowców.

Ma 38 lat, ale jednocześnie już duże doświadczenie w pracy menadżerskiej, obecnie w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury. To nowe pokolenie, świeża krew w samorządzie powinna następować

– przekonywał Jacek Protas.

Stefan Ochman do Szczytna przyjechał 10 lat temu z okolic Łodzi. Obiecuje lepszą infrastrukturę turystyczną nad jeziorem Domowym Dużym, powołanie rady młodzieżowej oraz rady seniorów, a przede wszystkim lepsze warunki dla przedsiębiorców.

To piękne miasto, które ma fascynującą historię, ma potencjał turystyczny i kulturalny. Miasto, które na tle rozwijającej się dynamicznie gminy wiejskiej Szczytno czy okolicznych, sąsiednich miejscowości, niestety blednie

– wskazał Stefan Ochman.

Co na to popierany wcześniej przez PO burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski? Reporterowi Radia Olsztyn nie udało się uzyskać jego komentarza. Wiadomo jedynie, że również zarejestrował swój komitet wyborczy.

Przypomnijmy, że wcześniej PO zaprezentowała kandydatów na prezydentów Olsztyna i Elbląga – to Robert Szewczyk i Michał Missan. Kandydatów na burmistrzów ma prezentować niebawem, ale nie w każdym mieście powiatowym.

Będą takie miasta regionu, w których będziemy wspierać samorządowców nienależących do naszej partii czy naszej koalicji, którzy też nie startowali pod naszym szyldem, ale są po prostu dobrymi gospodarzami. Niczego nie robimy na siłę

– powiedział Jacek Protas.

W miastach powiatowych regionu wiemy o kilku kandydatach, którzy sprawują lub sprawowali wysokie funkcje w samorządach, formalnie nie są związani z partiami politycznymi i zarejestrowali już swoje komitety. To np. Karol Lizurej i Krzysztof Hećman w Szczytnie, Stanisław Bułajewski w Mrągowie, Michał Młotek i Dawid Kopaczewski w Iławie, Grzegorz Mrowiński w Działdowie, Józef Blank w Nowym Mieście Lubawskim, czy Jacek Wiśniowski w Lidzbarku Warmińskim.

Termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mija 14 marca. Wybory odbędą się 7 kwietnia.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w samorząd, wybory, burmistrz, prezydent, wybory samorządowe
Poseł Jacek Protas o wsparciu powiatów przygranicznych. Posłuchaj Porannych Pytań

- Zaczynamy przygotowywanie specjalnego programu dla powiatów przygranicznych - mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Jacek Protas, poseł PO i wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Tematem...

Zamknij
RadioOlsztynTV