Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłusownicy z bronią palną grasują w lasach. „To już jest niebezpieczne”

Wciąż nie brakuje kłusowników w lasach regionu. W czasie ogólnopolskiej akcji „Wieniec” leśnicy przeczesywali lasy m.in. w okolicach Szczytna.

Odnaleziono 6 wnyków – mówi zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Korpele Krzysztof Baszak.

Były zrobione domowym sposobem z drutu, w które to miała się złapać zwierzyna – sarny, łosie, jelenie. Na takiego zwierza to było przygotowane, sądząc po wnykach, które znaleźliśmy.

00:00 / 00:00

Podobna akcja odbyła się w Nadleśnictwie Zaporowo koło Płoskini – tam znaleziono 8 wnyków.

Teraz kłusownicy coraz częściej, zamiast zastawiać wnyki albo potrzaski, posługują się bronią palną – dodaje łowczy okręgowy w olsztyńskim okręgu Polskiego Związku Łowieckiego Romuald Amborski.

Obecnie jest coraz więcej przypadków kłusownictwa z bronią palną. To już jest bardziej niebezpieczne. Powstaje ryzyko, że osoba postronna może zostać postrzelona.

00:00 / 00:00

Leśnicy apelują, by zgłaszać im wszystkie przypadki odnalezienia w lasach pułapek na dziką zwierzynę. Szacuje się, że tylko w olsztyńskich lasach każdego roku służby znajdują około 200 takich pułapek.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnyki, kłusownicy, leśnicy, kłusownictwo, akcja Wieniec
Drewno opałowe alternatywą dla węgla. Leśnicy notują rekordowe zainteresowanie

Rekordową sprzedaż drewna opałowego odnotowało Nadleśnictwo Olsztyn w minionym roku. Podobnie jest też w pierwszych miesiącach tego roku - powiedział Radiu Olsztyn nadleśniczy Paweł Artych. Mam...

Zamknij
RadioOlsztynTV