Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Klub Honorowych Dawców Krwi Kropelka zachęca do oddawania daru życia. Już 1 grudnia

Fot. fotolia

Kluby Honorowych Dawców Krwi z Braniewa podsumowały swoją dotychczasową działalność. Od początku roku zorganizowały 11 akcji poboru krwi.

Krew można oddać nawet jednorazowo, nie trzeba należeć do żadnego klubu. A honorowym krwiodawcą zostaje się w momencie, kiedy po raz pierwszy odda się krew.

Kolejna okazja do podzielenia się tym cennym darem już 1 grudnia. Między godziną 8.00 a 11.00 w Braniewskim Centrum Kultury zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi. Jest organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Kropelka.

Po oddaniu 5 litrów w przypadku kobiet i 6 w przypadku mężczyzn zostaje się Zasłużonym Dawcą Krwi. Ten tytuł upoważnia do otrzymania bezpłatnych leków umieszczonych w wykazie leków podstawowych, korzystania ze świadczeń Zakładów Opieki Zdrowotnej i aptek poza kolejnością, a w niektórych miastach można bezpłatnie korzystać z miejskiej komunikacji.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oddawanie krwi
Kawalerzyści z Braniewa oddają krew i zachęcają do tego innych

Żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej aktywnie uczestniczą w akcjach oddawania krwi. I jednocześnie zachęcają do tego innych. Na terenie swojej jednostki co miesiąc organizują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV