Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłopotliwa awaria internetu. Wszystkiemu winna koparka

Brak internetu w dzisiejszych czasach może być wielce kłopotliwy. Taki właśnie problem przez kilkanaście godzin miała część mieszkańców Olsztyna.

W poniedziałek od wczesnych godzin popołudniowych do dzisiaj rana wiele osób nie miało dostępu do internetu.

Jak powiedział rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie Michał Koronowski, przyczyną było uszkodzenie przez koparkę światłowodu  na placu budowy linii tramwajowej.

Podczas prac drogowych jedna z koparek natrafiła na światłowód. Miał on, na krótkim odcinku, inny przebieg niż na schemacie. To właśnie w tym miejscu został on uszkodzony. To częsta sytuacja w tego typu pracach ziemnych.

00:00 / 00:00

Dla osób, które korzystają z internetu dla rozrywki nie był to wielki problem, ale osobom, które pracują zdalnie skomplikowało to życie.

Dużo korzystam z internetu, ale nie jest to dla mnie dużym problemem (…) Moja córka pracuje zdalnie i musiała korzystać z internetu w telefonie (…) Ja straciłam na tym trochę pieniędzy, bo opóźniły się prace nad niektórymi projektami, które powinnam była wysłać wczoraj (…) Ciężko było lekcje odrobić, to była słaba sytuacja.

00:00 / 00:00

Awaria miała miejsce na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic: Pstrowskiego i Dworcowej.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w internet, awaria, koparka, linia tramwajowa, plan
Kłopoty mieszkańców Elbląga. To pierwsza taka awaria od ponad 10 lat

  Od wczoraj (27 grudnia) nie można korzystać z Elbląskiej Karty Miejskiej. Powodem jest awaria. Dziś okazało się, że jest poważniejsza niż wydawało się na początku....

Zamknij
RadioOlsztynTV