Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Klimat na czytanie”. Trwa akcja Noc Bibliotek

Trwa ogólnopolska akcja Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Organizator Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z bibliotekami w całej Polsce promują tegoroczną akcją czytanie w czasach, gdy dostęp do udziału w wydarzeniach kulturalnych stał się ograniczony. „Jest to szansa, aby znaleźć w lekturze wsparcie, wytchnienie, pasje i rozrywkę” – przekonują organizatorzy.

Wirtualne poszukiwania „zielonych zbiorów” w Wypożyczalni w Starym Ratuszu, podcast „Czytanie dla klimatu”, „Jaka to melodia”, czy „Wirtualny escape room o Koperniku” to propozycje Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. O kolejnej propozycji mówi Danuta Kazaniecka.

00:00 / 00:00

Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek jest organizowana po raz szósty. Od początku w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książki
Płynna wymiana książek. Żołnierze z Gołdapi na basenie promują czytelnictwo

Płynna wymiana książek to inicjatywa żołnierzy z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. To nawiązanie do znanej akcji „Przeczytaj i podaj dalej”. Żołnierze wpadali na pomysł, że wizytę...

Zamknij
RadioOlsztynTV