Klaudia Naziębło gwiazdą zimowych MP w pływaniu

W olsztyńskiej Aquasferze zakończyły się zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Dziś padł tylko jeden rekord Polski, ale tempo we wszystkich finałach – imponujące.

Klasą dla siebie w czasie zawodów była Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław, która dziś zdobyła srebro na 100 m stylem grzbietowym, ale wcześniej – seryjnie stawała na podium również w innych konkurencjach.

00:00 / 00:00

W finale kobiet na 50 metrów stylem klasycznym – siódme miejsce zajęła 15-letnia Anny Doroszkiewicz z Jedynki Elbląg, wśród mężczyzn – ostatnie miejsce w finale B tej samej konkurencji zajął Tomasz Kraczkowski z klubu Swimland Olsztyn. Także ostatnie miejsce w finale B na 200 m stylem zmiennym pań zajęła Natalia Zmierczak z Kormorana Olsztyn.

W wyścigu pań na 1500 m stylem dowolnym, swój rekord Polski pobiła Paulina Piechota z UKS 190 Łódź (15:52,72), szósta była Roksana Sujkowska, a ósma Patrycja Siejak – obie z olsztyńskiego Kormorana. Spora grupa reprezentantów Kormorana wystartowała na dystansie 800 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Szymon Kapała był 8., Piotr Woźniak – 12., Konrad Kozłowski 15., Jacek Nowacki 16., a stawkę zamknął Bartłomiej Domalewski.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w pływanie, Mistrzostwa Polski
Pasjonujące wyścigi i rewelacyjne wyniki. Posumowanie kolejnego dnia zimowych MP w olsztyńskiej Aquasferze

Dwa rekordy kraju padły czwartego dnia mistrzostw Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym w Olsztynie. Skąd taka forma, mimo pandemicznych obostrzeń? Serwisowi Megatiming opowiadał o tym...