DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

KKS Olsztyn słabszy od Akademiczek ze stolicy

Koszykarki olsztyńskiego KKS-u. Fot. Ł. Węglewski

Niska skuteczność gry i w rzutach osobistych doprowadziły do porażki koszykarek KKS-u Olsztyn w wyjazdowym meczu z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Spotkanie drugiej kolejki 1. ligi zakończyło się pechowo dla zawodniczek w Olsztyna.

KKS Olsztyn – AZS Uniwersytet Warszawski 49:67 (9:12, 10:24, 16:15, 14:16)

Zdaniem trenera KKS Olsztyn Tomasza Sztąbeskiego, decydujące znaczenie na wynik meczu miała pierwsza kwarta. – Pierwsze 6 minut dziewczyny grały z polotem, ale nieskutecznie. Pierwszą kwartę zakończyliśmy z 19-procentową skutecznością. Zawodniczki miały problem z trafianiem do kosza, a to się mści – podsumował Tomasz Sztąbeski.

00:00 / 00:00

KKS Olsztyn: Justyna Michalak, Joanna Markiewicz (16 pkt.), Natalia Żukowska (6), Wiktoria Bałdyga, Aleksandra Mońko, Ksenia Zajączkowska (20), Dagmara Czaplińska, Kamila Żukowska, Aneta Burandt (9), Adrianna Kalinowska (4), Jolanta Wichłacz (3).

Kolejny mecz KKS Olsztyn rozegra 19 października na wyjeździe. Rywalem olsztynianek będzie AZS Uniwersytet Gdańsk.

(kpia/bsc)

Więcej w koszykówka
KKS Olsztyn – Politechnika Gdańsk 77:70

Udana inauguracja sezonu pierwszej ligi koszykarek KKS Olsztyn. W niedzielnym meczu w hali przy ulicy Głowackiego olsztynianki wygrały z Politechniką Gdańsk 77:70. Trener KKS Tomasz Sztąberski...