Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilometry Dobra, czyli wspólna akcja organizacji pozarządowych

W Ełku trwa akcja Kilometry Dobra. Fot. M. Zbrożek

Kilometry Dobra to australijski pomysł na zbieranie centów na cele społeczne.

Przy okazji bije się rekord Guinnessa w długości łańcucha ułożonego z zebranych monet. W Ełku zebrane złotówki będą przeznaczone na stypendia dla zdolnych dzieci. Jak mówi Karol Paszkowski ze Stowarzyszenia Aktywnych Stopa, ełczanie zbierają pieniądze w szkołach i instytucjach, ale także organizują atrakcyjne imprezy, z których dochód wspiera Kilometry Dobra.

Odbyła się już nocna jazda po mieście, podczas której uczestnicy musieli wykonywać określone zadania. Zebrano ponad 900 złotych. W akcji brał udział 10-letni Norbert Paszkowski, któremu bardzo podobało się między innymi robienie sztucznego oddychania oraz gra kamień, papier, nożyce. Najbliższe wydarzenie organizowane w ramach akcji Kilometry Dobra odbędzie się w najbliższą sobotę. Będzie to Mazurska Arena E-sportu.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Tegoroczna edycja Kilometrów Dobra potrwa do 31 maja. Wówczas każda z 30 biorących udział w akcji organizacji pozarządowych ułoży w swoim mieście łańcuch z zebranych złotówek. Żeby pobić rekord Guinnessa, musi on mieć więcej niż 75 kilometrów długości. (mzbr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, organizacje pozarządowe, kilometry dobra
Ełk ogłosił przetarg na budowę skrzyżowania

Wyświetl większą mapę Od dwóch lat ełcki samorząd przymierza się do przebudowy skrzyżowania ulic Tuwima, Kajki i Grodzieńskiej. Przy obecnym układzie ulic mieszkańcy dwóch dużych osiedli...

Zamknij
RadioOlsztynTV