Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkuset pielgrzymów z Olsztyna jedzie do Watykanu

Watykan - Bazylika św. Piotra

Watykan – Bazylika św. Piotra

Około 400 osób z samego Olsztyna weźmie udział w niedzielnych uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie.

Spędzą dwie doby w autokarach, ale jak mówią będzie to wyjątkowy czas. Kolejne autokary z pielgrzymami wyjechały o 5 rano. Jak mówią podróżni to będą wyjątkowe dni, dla których warto się poświęcić i spędzić dwie doby w autokarze:

00:00 / 00:00

Jak powiedział Radiu Olsztyn ojciec Andrzej Romanowski z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, nie wystarczy obejrzeć w telewizji, jak będą przebiegały uroczystości. To trzeba przeżyć. W uroczystościach w Rzymie mają uczestniczyć setki tysięcy wiernych. Dlatego aby być jak najbliżej Placu Świętego Piotra trzeba będzie wyjść bardzo wcześnie, być może nawet 10 godzin przed ich rozpoczęciem.

Przed pielgrzymami z Olsztyna bogaty program wycieczki – mówi opiekunka jednej z olsztyńskich grup Agnieszka Bursztyka:

00:00 / 00:00

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że jadąc na uroczystości do Rzymu trzeba mieć ze sobą ważny dokument tożsamości i ubezpieczenie zdrowotne. Warto wyrobić sobie również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. (mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Watykan, kanonizacja
Pielgrzymi z Olsztyna wyjeżdżają na kanonizację

Już o 5 rano z Olsztyna wyjechał pierwszy autokar z pielgrzymami, którzy w niedzielę w Rzymie wezmą udział w uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II. Jak mówią...

Zamknij
RadioOlsztynTV