Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilka tysięcy pługów i piaskarek wyjechało na drogi w całym kraju


Ślisko na warmińsko-mazurskich drogach – ostrzegają drogowcy. W dzień temperatury wzrosły miejscami nieco powyżej zera, a dodatkowo było słonecznie, a to spowodowało odwilż.

Teraz w całym regionie są już ujemne temperatury i mokre nawierzchnie dróg zamarzają. Ponadto miejscami, zwłaszcza na północnym-zachodzie województwa sypał śnieg.

Na przebiegających przez region trasach krajowych pracuje prawie 50 jednostek sprzętu.

Ze względu na panujące warunki pogodowe, lokalnie błoto pośniegowe występuje na drodze S22  Elbląg – Grzechotki oraz drodze krajowej 22 Elbląg – Fiszewo. Na drogach krajowych pracuje 48 jednostek sprzętu odśnieżnego oraz przeciw gołoledziowego

– powiedziała Joanna Miłek – dyżurna akcji „Zima” w olsztyńskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z powodu intensywnych opadów śniegu trudne warunki są drogach krajowych w całej Polsce. Drogi są wprawdzie przejezdne, ale musiało na nie wyjechać ponad 3 tysiące jednostek sprzętu do odśnieżania – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Warunki pogodowe mają negatywny wpływ na przejezdność w 15 z 16 województw.

Ślisko – między innymi przez błoto pośniegowe – jest na drogach w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, podlaskim, w południowo-zachodniej części kujawsko-pomorskiego, lokalnie w podkarpackim i warmińsko-mazurskim.

– czytamy w komunikacie.

Jedynym województwem, w którym nie pada śnieg, jest pomorskie, jednak dziś ma się on pojawić również tam. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za P. Karpiszen/IAR

Więcej w drogi, zima, droga, śnieg, ślisko, pogoda, opady, pług, sprzęt, piaskarka, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Śnieg to nie tylko zaspy i lepienie bałwana. Dlaczego jest ważny?

Pierwsze myśli, gdy przez okno widzimy śnieg to: sanki, łyżwy i lepienie bałwana. Jednak dorosłym śnieg kojarzy się również z utrudnieniami na jezdniach i chodnikach. Warto jednak wiedzieć,...

Zamknij
RadioOlsztynTV