Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilka tysięcy gospodarstw domowych bez wody zdatnej do użytku

W wodociągach w powiecie braniewskim i iławskim stwierdzono bakterie z grupy coli. Wodę można wykorzystywać tylko do spłukiwania toalet lub celów gospodarczych, które nie będą miały wpływu na zdrowie ludzi.

W powiecie braniewskim bakterie wykryto w wodociągu Krzyżewo, który zaopatruje 11 miejscowości i prawie 2 tysiące gospodarstw domowych. Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna w Braniewie Beata Rant informując o zagrożeniach w związku z nieprzestrzeganiem zakazu mówi możliwości powstawania i szerzenia się chorób zakaźnych m.in czerwonki, duru brzusznego czy salmonellozy.

00:00 / 00:00

W miniony poniedziałek w wodociągu pobrano próbki kontrolne, ich wyniki będą znane 1 grudnia.

W powiecie iławskim natomiast bakterie wykryto w wodociągu w Zalewie. Maciej Mikołajczyk Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie poinformował Radio Olsztyn, że spółka komunalna znalazła już przyczynę zanieczyszczenia wody i podjęła prace naprawcze. Płukanie wody przyniosło efekty.

00:00 / 00:00

Jutro będą znane wyniki powtórnych badań wody, które mogą wprowadzić możliwość warunkowego korzystania z wody, czyli po przegotowaniu jej przez dwie minuty. Wodociąg zaopatruje 9 miejscowości i około 1200 gospodarstw domowych.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w wodociąg, woda, bakterie
Kolejne miejscowości z dostępem do sieci wodociągowej. „Poprawiamy sytuację mieszkańców”

Na terenie gminy Braniewo oddano do użytku dwie sieci wodociągowe o łącznej długości ponad 4 kilometrów. To odcinek Rogity - Świętochowo Kolonia oraz Maciejewo - Świętochowo...

Zamknij
RadioOlsztynTV