Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca zignorował STOP i wjechał pod szynobus

Fot. OSP w Świętajnie

Do wypadku doszło w Świętajnie w powiecie szczycieńskim na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 74-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym zignorował znak STOP i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Olsztyn-Ełk.

Szynobusem podróżowało około 30 osób. Nikomu nic się nie stało. Poszkodowane zostały natomiast osoby jadące autem. – Kierujący osobówką oraz pasażerka przewiezieni zostali do szpitala – poinformowała sierż. Emilia Pławska z KPP Szczytno.

Policjanci na miejscu badają dokładne okoliczności tego wypadku. Na razie ustalili, że kierowca oraz maszynista byli trzeźwi. Przerwa w ruchu pociągów na tej trasie jest możliwa do godziny 14:00.

Do wypadku doszło także na DK58. Na odcinku między Piszem a Białą Piską wywróciła się cysterna przewożąca mleko. Do tego zdarzenia doszło w miejscowości Kolonia Kawałek. Nikt nie ucierpiał. Droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać około 5 godzin.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. OPS w Świętajnie

 

Autor:. J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w wypadek, cysterna
Wypadek na DK63. Cztery osoby zostały ranne

Wypadek na drodze krajowej nr 63 pomiędzy Giżyckiem a Orzyszem. W miejscowości Sumki zderzyły się dwa samochody osobowe. Podróżowało nimi łącznie sześć osób. Cztery osoby trafiły...

Zamknij
RadioOlsztynTV