Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowca bmw pędził drogą S7 ponad 200 km/h

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę bmw, który na drodze S7 w okolicach Ostródy jechał z prędkością 237 kilometrów na godzinę. Otrzymał 2,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych.

Jadące bardzo szybko bmw zauważyli funkcjonariusze iławskiej drogówki patrolujący drogę ekspresową S7. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, po tym jak pomiar wideorejestratorem pokazał prędkość 237 km/h.

Policjanci wylegitymowali kierowcę i skontrolowali jego stan trzeźwości. 31-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego podróżował z pasażerką. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i 10 punktami karnymi

– poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Dodała, że tylko w ciągu tego jednego patrolu policjanci odnotowali 25 przekroczeń prędkości i wystawili mandaty na łączną kwotę 16 tys. zł. Jak przypomniała, nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, prędkość
Jeżdżą za szybko i łamią przepisy. Policja bierze na cel elektryczne hulajnogi

W trosce o bezpieczeństwo pieszych elbląska policja będzie kontrolować prędkość z jaką poruszają się użytkownicy elektrycznych hulajnóg. Problemem jest to, że często jeżdżą oni za szybko,...

Zamknij
RadioOlsztynTV