Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kiedyś nie przeżyłyby, dziś umożliwiamy im normalny rozwój”. Bezcenna darowizna dla pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie

650 tysięcy złotych wart jest sprzęt medyczny, który został przekazany Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie.

Szpital dziecięcy otrzymał jedną z największych w swojej historii darowizn. To najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla noworodków.

Darowiznę wręczyli przedstawiciele fundacji korporacyjnej Michelin. Jak podkreślał dyrektor generalny Michelin Polska S.A. Jarosław Michalak, pomaganie jest częścią działań firmy wpisującą się w społeczną odpowiedzialność biznesu.

Wielu najmłodszych i najbardziej poszkodowanych pacjentów, często ważących kilkaset gram, którzy kiedyś nie mieli by szansy przeżycia, dzięki nowym technologiom dzieci można ratować i umożliwić im normalny rozwój. To dla nas wielka radość.

Dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek podkreślała ogromną wdzięczność.

To jest ten bardzo ciężki czek, za który dziękuję bardzo serdecznie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że to wsparcie zostało skierowane na oddział patologii i wad wrodzonych noworodków i wcześniaków. Tam trafi zakupiony sprzęt.

Oddział patologii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt wzbogacił się o dwa nowoczesne inkubatory, stację centralnego monitorowania wraz z ośmioma kardiomonitorami, dwa kardiomonitory transportowe, lampę do fototerapii oraz laktatory i różnego rodzaju oprzyrządowanie. Rocznie w olsztyńskim szpitalu dziecięcym leczonych jest około 900 noworodków.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w noworodek, dziecko, pomoc, inkubator, szpital dziecięcy, życie, sprzęt, Michelin, video, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy
Busy 500 plus wyruszą w region. W najbliższy weekend odwiedzą Pola Grunwaldzkie i poligon w Orzyszu

Trwa akcja Urzędu Wojewódzkiego informująca o programie 500 plus. Rządowe świadczenie od 1 lipca obejmuje także pierwsze i jedyne dziecko. W najbliższą sobotę busy 500 plus będą...

Zamknij
RadioOlsztynTV