Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy możliwy koniec stanu zagrożenia epidemicznego? Premier podał datę

Fot. Pixabay

Nie wykluczamy zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego od stycznia, ale potrzebujemy jeszcze chwili czasu, aby specjaliści nam doradzili, czy to jest ten moment, w którym możemy sobie na to pozwolić – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że już wiele razy zostaliśmy zaskoczeni przez pandemię COVID-19.

Wolimy upewniać się w bardzo wielu ośrodkach analitycznych, a także patrzeć na to, co robią inni

– zaznaczył szef rządu.

Jednocześnie ocenił, że COVID-19 jesienią tego roku nie stanowi takiego zagrożenia, jakiego jeszcze parę miesięcy temu się obawiano.

Robiliśmy latem regularne spotkania rady i specjalistów, bo baliśmy się tego, co wyniknie z tej kolejnej fali koronawirusa.

Od 16 maja rozporządzenie ministra zdrowia zniosło obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii, zastępując go stanem zagrożenia epidemicznego. Pod koniec października b.r. w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z którą obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostaje przedłużony do 31 grudnia 2022 r.

Autor: A. Kiełczykowska, M. Babak (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Premier Mateusz Morawiecki, COVID-19
Wiceminister Kraska: zachorowań na COVID-19 jest mniej niż w poprzednich miesiącach

Zachorowań na COVID-19 jest mniej niż w poprzednich miesiącach – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jednocześnie wskazał, że jesień i zima to okres, gdy w sposób...

Zamknij
RadioOlsztynTV