Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy kaszel powinien niepokoić?

Fot. Stock Adobe

Kaszel uważany jest często za objaw błahy i mało istotny, tymczasem może zwiastować wiele poważnych chorób związanych nie tylko z układem oddechowym.

Jeśli kaszel trwa dłużej niż 2 miesiące staje się kaszlem przewlekłym i wymaga konsultacji lekarskiej. O przyczynach kaszlu, diagnostyce i konsekwencjach zbagatelizowania problemu mówi dr n. med. Joanna Pawlak – konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc ze Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Co dobroczynnie wpływa na nasze płuca i cały organizm? Między innymi inhalacja powietrzem z ula. To jedna z metod wykorzystania zalet pracy pszczół. Taki wyjątkowy mikroklimat powstaje w specjalnym domku, w którym są zamontowane ule. Terapia pszczelim powietrzem dobrze wpływa na przykład na choroby układu oddechowego, odporność, problemy ze snem, bóle głowy. Domek do apiterapii założył pszczelarz Józef Zysk.

00:00 / 00:00

Audycji Na zdrowie można posłuchać na antenie Radia Olsztyn w każdą sobotę po godzinie 9.

Autor: A.Lipczyńska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie
Prawie pięciokrotnie więcej wyzdrowień niż zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 567 nowych zakażeniach koronawirusem i 13 kolejnych zgonach. Od wczoraj wyzdrowiało 2526 osób. Na Warmii i Mazurach - podobnie jak wczoraj -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV