Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kibice Stomilu palą znicze

Kibice Stomilu palą znicze pod siedzibą klubu, fot. M. Świniarski

Po tym, jak w piątek władze Olsztyna zapowiedziały, że nie są w stanie znaleźć pieniędzy na pomoc borykającemu się z problemami finansowymi Stomilowi Olsztyn, kibice pierwszoligowca zaprotestowali stawiając znicze pod siedzibą klubu.

W nocy z piątku na sobotę, wszystkie zostały uprzątnięte, ale następnego dnia znów sie pojawiły. Fani, którzy je zapalali, byli zdziwieni tym, że komuś przeszkadzały.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy – w piątek prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz stanowczo stwierdził, że w budżecie nie ma dodatkowych pieniędzy na zawodową piłkę nożną.

00:00 / 00:00

 

Prezes Stomilu – Mariusz Borkowski potrzebował miliona 400 tysięcy złotych. Dlaczego akurat tyle?

00:00 / 00:00

Nadzieją na ratunek mogą być sponsorzy indywidualni, którzy interesują się opłaceniem kontraktów piłkarzy. Sami piłkarze z kolei – od wtorku będą mogli rozwiązać umowy z winy pracodawcy.

Stomil to rewelacja I ligi. Olsztynianie mimo fatalnych warunków do treningu i problemów finansowych są na 5 miejscu i tracą tylko 5 punktów do 2giego miejsca gwarantującego awans do ekstraklasy.

(mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ferdynand Schichau – elbląski potentant

Audycja poświęcona postaci Ferdinanda Gottloba Schichaua (ur. 30 stycznia 1814 w Elblągu, zm. 23 stycznia 1896 tamże) – przedsiębiorcy niemieckiemu, konstruktorowi maszyn parowych i okrętów. Był...

Zamknij
RadioOlsztynTV