Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kętrzynianka w Radzie ds. Polityki Senioralnej

Fot. Fundacja „Z miłości do radości” / Facebook

Kętrzynianka w parlamentarnej Radzie ds. Polityki Senioralnej. To Anna Wyrozębska, współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji „Z Miłości do radości”.

Rada jest kluczowym organem doradczym minister Marzeny Okły-Drewnowicz. Ma się zająć opracowaniem kierunków działań na rzecz osób starszych, inicjowaniem, wspieraniem i promowaniem rozwiązań z zakresu polityki senioralnej, tak by rozwijać system wsparcia tej grupy wiekowej. Zajmie się tym 30 osobowy zespół, wyłoniony spośród 173 zgłoszeń. Kandydatury mogły zgłaszać m.in. uczelnie, organizacje pozarządowe i samorządy.

Anna Wyrozębska jest pedagożką, koordynatorką projektów senioralnych, wiceprezeską fundacji „Z miłości do radości”. Jak przekazało Ministerstwo ds. Polityki Senioralnej, członkami rady zostali wybrani eksperci z bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Pierwsze posiedzenie nowego zespołu odbędzie się 1 marca, wtedy członkowie Rady zostaną formalnie mianowani na dwuletnią kadencję, do 2026 roku.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w senior, organ, Anna Wyrozębska
W audycji Cztery Łapy o kotach wolno żyjących

W kolejnym wydaniu audycji Cztery Łapy postanowiliśmy zająć się tematem kotów wolno żyjących, których w przestrzeni jest bardzo, bardzo dużo. Na czym polega ich codzienne życie?...

Zamknij
RadioOlsztynTV