Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katolicki Zespół Edukacyjny obchodzi 25-lecie istnienia

Fot. A. Skrago

Katolicki Zespół Edukacyjny im. Świętej Rodziny w Olsztynie świętuje swój jubileusz. Szkoła obchodzi 25-lecie istnienia.

Początkowo w szkole była tylko jedna klasa, ale z każdym rokiem przybywało uczniów – powiedział prezes Stowarzyszenia Świętej Rodziny Andrzej Olszewski.

Pierwszego września 1997 roku naukę zaczynało 8 dzieci. Teraz w przedszkolu jest 100 dzieci, 330 uczniów chodzi do szkoły podstawowej, a 220 – do liceum.

00:00 / 00:00

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Olsztynie od trzech lat plasuje się w pierwszej trójce w olsztyńskim rankingu szkół podstawowych, przeprowadzanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.

Jesteśmy szkołą publiczną, nasze nauczanie i wychowanie niewiele różni się od innych szkół, natomiast to, co jest inne, znaczące, to wychowanie w duchu wartości katolickich. Staramy się pracować na miarę naszych możliwości, nasze dzieci naprawdę dużo otrzymują. I też mamy takie, myślę, zadowalające wyniki.

– powiedziała dyrektorka placówki Anna Kobarynka-Łysek.

Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęła msza w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Szkołę założyło Stowarzyszenie Świętej Rodziny i do dziś sprawuje nad nią opiekę.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jubileusz, obchody
Jubileusz 20-lecia Zespołu Placówek Edukacyjnych

W Olsztynie odbędą się uroczyste obchody 20-lecia Zespołu Placówek Edukacyjnych - pierwszej w Polsce szkoły dla dzieci z niepełnosprawnościami założonej i prowadzonej przez stowarzyszenia rodziców i...

Zamknij
RadioOlsztynTV