Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katarzyna Frankowiak i „Portret aktorki”

Książka „Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru”. Fot. A. Kulik

„Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru” to opowieść o aktorce Danucie Koryckiej oraz o dzieciństwie i dorosłym życiu jej córki Katarzyny Frankowiak.

Katarzyna Frankowiak sięgnęła do dzienników matki,  swoich wspomnień  i napisała debiutancką książkę. Codzienne historie rodzinne stały się pretekstem do ukazania również szerszej perspektywy: życia artystycznego Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia i Olsztyna, a także okoliczności w jakich Polacy z Kresów Wschodnich opuszczali swoje domy.

Wczoraj (24 stycznia) autorka spotkała się w Planecie 11 w Olszynie z licznie zgromadzaną publicznością. Były wspomnienia i rozmowy. Nie zabrakło fragmentów książki, odczytanych przez autorkę:

Wieczorowi autorskiemu towarzyszyła wystawa fotografii i prac plastycznych poświęconych Danucie Koryckiej. Ekspozyjcę można oglądać do końca lutego. A książka została wydana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką i pod patronatem akcji „Olsztyn czyta”.

Spotkanie z Katarzyną Frankowiak. Fot. K. Kulik

Autor: A.Kulik
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, kultura, aktorka, Katarzyna Frankowiak
„Kurka wodna” w olsztyńskim teatrze Jaracza

"Kurka wodna" to tytuł spektaklu, który wystawiony zostanie na deskach Teatru Jaracza w najbliższą sobotę w Olsztynie. Reżyserii dramatu Witkacego podjął się Krzysztof Rekowski. Zdaniem reżysera...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV