Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karuzela nazwisk kandydatów na wojewodę

Gabinet wojewody warmińsko-mazurskiego. Fot. Łukasz Węglewski

Nowi parlamentarzyści PiS przygotowali listę pięciu kandydatów rekomendowanych na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego, którą przekażą przyszłemu ministrowi odpowiedzialnemu za sprawy administracji – poinformowały regionalne władze tej partii.

Jak powiedział szef warmińsko-mazurskiej rady regionalnej PiS poseł Leonard Krasulski, początkowo wskazano ośmiu kandydatów. Niektórzy z parlamentarzystów zaproponowali jednak więcej niż jedno nazwisko. Dlatego – jak wyjaśnił – ostatecznie na liście pozostawiono pięć osób.

00:00 / 00:00

Pojawiły się nieoficjalne informacje, że na liście jest obecny radny sejmiku Sławomir Sadowski, szef struktur PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit, wiceprzewodniczący sejmiku Artur Chojecki, były wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski i olsztyński radny Grzegorz Smoliński. Nie ma natomiast byłej wojewody Anny Szyszki. Leonard Krasulski przyznaje, że coś jest na rzeczy, choć oficjalnie tych kandydatur nie potwierdza.

00:00 / 00:00

Obecny wojewoda Marian Podziewski z PSL, pełni tę funkcję od 8 lat.

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski pełnił funkcję od 8 lat. Obok wicewojewoda warmińsko-mazurski – Grażyna Kluge. Fot. Łukasz Węglewski

(kpias/mświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski
Dzięki wygranej PiS będzie mógł realizować swoje obietnice

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło wybory do parlamentu. Według, wciąż nie potwierdzonych oficjalnie, danych posłowie Prawa i Sprawiedliwości dostaną w Sejmie 232 mandaty, co pozwoli im na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV