Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Zalewski o czekających go wyzwaniach: to czysta przyjemność i satysfakcja

Fot. Karol Zalewski / Facebook

Mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 metrów, zawodnik AZS-u UWM Olsztyn Karol Zalewski przygotowuje się do bardzo ciężkiego sezonu. Przed nim starty w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach Polski.

Lekkoatleta nie tylko intensywnie szlifuje formę do tych zawodów, ale i popularyzuje tę dyscyplinę sportu wśród dzieci i młodzieży z Fundacją Karola Zalewskiego. – To czysta przyjemność i satysfakcja – przyznaje Karol Zalewski.

Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałam sobie tego, żeby łączyć profesjonalny trening z zadaniami takimi jakie teraz sobie biorę na głowę. Ale zauważam, że jest to dodatkowy zastrzyk adrenaliny, fajnej pracy, która przynosi realne efekty, bo coraz więcej dzieci, młodzieży i rodziców zarażamy sportem. Dzieciaki chcą się ruszać, chcą w końcu odejść od komputerów (…). Wiążę swoją przyszłość z Olsztynem i mam nadzieję spowodować, że Olsztyn będzie rozpoznawalny w środowisku lekkiej atletyki.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Karol Zalewski
Starty w zawodach i zajęcia z młodzieżą. Intensywny sezon Karola Zalewskiego

Mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, zawodnik AZS-u UWM Olsztyn - Karol Zalewski ma przed sobą bardzo ciężki sezon. W jednym roku odbędą się bowiem...

Zamknij
RadioOlsztynTV