Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kapitan Cichocki wypłynął w kolejny rejs dookoła świata

kapitan Tomasz Cichocki

Kapitan Tomasz Cichocki rozpoczął samotny rejs dookoła świata na wschód bez zawijania do portów. Olsztyński żeglarz wypłynął jachtem „Indykpol” o godz. 11.20 z francuskiego portu Brest.

56-letni olsztynianin po raz pierwszy podjął to wyzwanie 14 lipca 2011 roku na jachcie „Polska Miedź”. Po 312 dniach zmagań na oceanie, 7 maja 2012, wrócił do francuskiego portu. Podczas prawie rocznej wyprawy, 11 razy tracił przytomność i schudł 30 kilogramów.

Po powrocie otrzymał tytuł Żeglarza Roku 2012, Srebrny Sekstant i nagrodę honorową za Rejs Roku.

Nowy jacht jest dłuższy o siedem stóp i ma ponad 14 metrów. Jest bardziej stabilny, bezpieczniejszy i szybszy. Pokonanie 33 tysięcy mil morskich może zająć Tomaszowi Cichockiemu mniej niż 250 dni.

Jak powiedział przed wyprawą, nowy jacht przeszedł wszystkie próby i jest znakomicie przygotowany do wyprawy. Jego zdaniem, dzięki temu będzie mógł żeglować w rejonach bardziej niebezpiecznych, bliżej Antarktydy, wśród gór lodowych. W porównaniu do pierwszego rejsu, kpt. Cichocki ma na jachcie więcej żywności liofilizowanej i tysiąc litrów wody mineralnej, a w razie potrzeby – odsalarkę. (pap/kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rejs, Cichocki
Kapitan Cichocki wypływa w drugi rejs dookoła świata

Kapitan Tomasz Cichocki z Olsztyna wypływa w sobotę w drugi samotny rejs dookoła świata bez zawijania do portu. Żeglarz opowiada, jak wyglądają przygotowania do wyprawy: T.Cichocki...

Zamknij
RadioOlsztynTV