Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydatów w wyborach może być więcej. PKW kończy prace nad listami

Krajowe Biuro Wyborcze powoli kończy prace nad listami kandydatów do Sejmu i Senatu. Radio Olsztyn sprawdziło, jak sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim.

Zarejestrowane listy wyborcze kandydatów do Sejmu i Senatu można prześledzić na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. W okręgu nr 35, który jest nazywany „olsztyńskim” znaleźć można 7 list z kandydatami do Sejmu. To jednak jeszcze nie wszystkie, jakich powinniśmy się spodziewać.

Możemy wymienić, że Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna oraz Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Dobrobytu i Pokoju zawiadomiły naszą Okręgową Komisję Wyborczą w Olsztynie, że w co najmniej połowie innych okręgów ich listy zostaną zarejestrowane. Jeżeli te co najmniej 21 Okręgowych Komisji Wyborczych w skali kraju zarejestruje te komitety, zrobi to także Okręgowa Komisja Wyborcza w Olsztynie

– powiedział Piotr Sarnacki, dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Aktualnie (11 września) zarejestrowane listy wraz z ich liderami w okręgu nr 35:

 • Koalicja Obywatelska – 1. Janusz Cichoń
 • Trzecia Droga – 1. Urszula Pasławska
 • Bezpartyjni Samorządowcy – 1. Łukasz Zakrzewski
 • Konfederacja – 1. Piotr Cezary Lisiecki
 • Nowa Lewica – 1. Marcin Kulasek
 • Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców – 1. Piotr Płoski
 • Prawo i Sprawiedliwość – 1. Janusz Cieszyński

W okręgu nr 35 jest 10 mandatów do obsadzenia.

W okręgu numer 34, który jest nazywany „elbląskim”, jak dotąd zarejestrowano 7 list do Sejmu. Na dwie listy – te same, co w przypadku olsztyńskiej delegatury – urząd jeszcze czeka. Jeden komitet musi natomiast poprawić błędy.

– Lista kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców zawierała błędy. Komitet ma trzy dni na uzupełnienie tych wad – dodała w rozmowie z Radiem Olsztyn Ewelina Paszko, dyrektorka elbląskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Zarejestrowane listy wraz z ich liderami w okręgu nr 34:

 • Koalicja Obywatelska – 1. Jacek Protas
 • Trzecia Droga – 1. Rafał Ryszczuk
 • Konfederacja – 1. Konrad Sajkowski
 • Normalny Kraj – 1. Filip Proc
 • Nowa Lewica – 1. Monika Falej
 • Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców – 1. Marcin Bachórz
 • Prawo i Sprawiedliwość – 1. Leonard Krasulski

Zarejestrowano już wszystkich kandydatów w wyborach do Senatu. W okręgu nr 86 to: Ewa Kaliszuk z Koalicji Obywatelskiej, Anna Orzechowska z komitetu Wolni i Solidarni, Janusz Prucnal z Konfederacji, Zbigniew Purpurowicz z Prawa i Sprawiedliwości oraz Lidia Staroń z imiennego komitetu.

W okręgu nr 87 wystartują: Mariola Kobus z Bezpartyjnych Samorządowców, Małgorzata Kopiczko z Prawa i Sprawiedliwości, Jolanta Piotrowska z Koalicji Obywatelskiej i Artur Zalewski z Konfederacji.

W senackim okręgu nr 84 kandydatami są: Łukasz Kochan z Prawa i Sprawiedliwości, Justyna Masiewicz-Grodź ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i Jerzy Wcisła z Koalicji Obywatelskiej.

W okręgu nr 85: Gustaw Marek Brzezin z Trzeciej Drogi, Tomasz Dąbrowski z komitetu „Wolnościowcy”, Paweł Dulski z Bezpartyjnych Samorządowców, Michał Fiałkowski z Konfederacji i Bogusława Orzechowska z Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, wybory, senat, lista, kandydaci, listy wyborcze
Dwóch kandydatów nie wystartuje do Senatu. Jednemu zabrakło… 33 podpisów

Okręgowa Komisja Wyborcza w Elbląga odmówiła rejestracji dwóch kandydatów w wyborach do Senatu. Jednemu z nich zabrakło... 33 podpisów do wymaganych 2 tysięcy. Osobami, którym nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV