Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydatka na dyrektora muzeum

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Elżbieta Jelińska jest kandydatką rekomendowaną przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur. Jej wizja rozwoju muzeum była – zdaniem komisji – najlepszą spośród trzech ofert jakie napłynęły.

Wicemarszałek województwa Anna Wasilewska przyznała jednak, że komisja konkursowa spodziewała się większego zainteresowania konkursem: – Jestem bardzo niezadowolona, że zgłosiło się tylko 3 kandydatów, a poziom konkursu był średni.

00:00 / 00:00

Jak dodała wicemarszałek – jednym z atutów kandydatki było m.in. zwiększenie nacisku na promocję muzeum a także zabytków położonych na Mazurach. Zdaniem Jelińskiej są one pomijane na rzecz tych położonych na Warmii.

Elżbieta Jelińska, która jest teraz dyrektorem muzeum w Ostródzie, o wyborze komisji dowiedziała się od nas:

00:00 / 00:00

Jeżeli kandydatura Elżbiety Jelińskiej zostanie zaakceptowana przez zarząd województwa, nominację otrzyma ona 15 maja. Obejmie stanowisko po odwołanym w lutym Januszu Cygańskim. Wieloletniemu dyrektorowi placówki, zarząd województwa zarzucał m.in. brak koncepcji rozwoju muzeum. (tek/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum
Gancewski, Jelińska i Puszko

Trzy osoby walczą o stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur: historyk z olsztyńskiego uniwersytetu Jan Gancewski, dyrektor muzeum w Ostródzie Elżbieta Jelińska i szef prywatnego Muzeum...

Zamknij
RadioOlsztynTV