Kandydatka na dyrektora muzeum
Elżbieta Jelińska jest kandydatką rekomendowaną przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur. Jej wizja rozwoju muzeum była – zdaniem komisji – najlepszą spośród trzech ofert jakie napłynęły.
Wicemarszałek województwa Anna Wasilewska przyznała jednak, że komisja konkursowa spodziewała się większego zainteresowania konkursem: – Jestem bardzo niezadowolona, że zgłosiło się tylko 3 kandydatów, a poziom konkursu był średni.
Jak dodała wicemarszałek – jednym z atutów kandydatki było m.in. zwiększenie nacisku na promocję muzeum a także zabytków położonych na Mazurach. Zdaniem Jelińskiej są one pomijane na rzecz tych położonych na Warmii.
Elżbieta Jelińska, która jest teraz dyrektorem muzeum w Ostródzie, o wyborze komisji dowiedziała się od nas:
Jeżeli kandydatura Elżbiety Jelińskiej zostanie zaakceptowana przez zarząd województwa, nominację otrzyma ona 15 maja. Obejmie stanowisko po odwołanym w lutym Januszu Cygańskim. Wieloletniemu dyrektorowi placówki, zarząd województwa zarzucał m.in. brak koncepcji rozwoju muzeum. (tek/as)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


