Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci partii Razem zapowiadają likwidację przerostu zatrudnienia w spółkach podległych pod samorządy

Małgorzata Matuszewska – Boruc i Ryszard Prątkowski. Fot. M.Świniarski


Przerost zatrudnienia w spółkach podległych pod samorządy oraz umowy śmieciowe to problemy, które trzeba rozwiązać – mówili w Olsztynie kandydaci Partii Razem.

Walcząca o miejsce w sejmiku województwa Małgorzata Matuszewska-Boruc chciałaby wprowadzenia żelaznej zasady obowiązku zatrudniania pracowników na podstawie umowy o pracę.

Pracownicy samorządów i podległych im instytucji jak muzea, szpitale, spółki samorządowe i szkoły będą zatrudniani tylko i wyłącznie na umowę o pracę. Do tej pory było różnie. Są umowy śmieciowe, krótkoterminowe i tymczasowe. Skończymy z tą praktyką.

O wzmocnieniu roli związków zawodowych w takich instytucjach mówił natomiast Ryszard Prątkowski, kandydat Partii Razem do sejmiku województwa. Każdy, kto chciałby taki związek założyć mógłby liczyć na szereg udogodnień.

Gdybyśmy doszli do władzy w samorządzie będziemy wspierać pracowników. Żeby podnieść im płacę należy wesprzeć związki zawodowe. Wszystkim, którzy będą chceli założyć związki zawodowe będziemy zapewniali lokal a także pomoc prawną i mediatora.

Podczas spotkania z dziennikarzami pod hasłem „Godna płaca – stabilne zatrudnienie” działacze Partii Razem mówili też o konieczności poprawy aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych, czy byłych więźniów.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, Partia Razem, Małgorzata Matuszewska-Boruc, Ryszard Prątkowski
Nowy sondaż kandydatów na prezydenta Olsztyna. Grzymowicz, Wypij i Małkowski z największymi szansami na drugą turę

Sondaże z ostatnich dni jednoznacznie pokazują, że mieszkańcy Olsztyna dopiero w drugiej turze zadecydują o tym, kto będzie prezydentem ich miasta. Nowy sondaż pracowni Estymator największe szanse na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV