Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci Konfederacji przedstawili program wyborczy

Fot. M. Zbrożek

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. O swoich zamierzeniach mówili na konferencji prasowej w Ełku kandydaci Konfederacji i ich koalicjanci.

W wyborach startuje m.in. Zbigniew Jaskowski, przedstawiciel partii Polska jest Jedna. – Najważniejsze jest dobro polskiej gospodarki, dobro rodziny i dobro rolnika. I o to będę się upominał w europarlamencie – mówił.

Aneta Duda-Bejnarowicz to działaczka społeczna z Kętrzyna. Prowadzi pogotowie opiekuńcze i zajmuje się wychowaniem dzieci i młodzieży. W Parlamencie Europejskim chciałaby zająć się tym, co jest podstawą każdego społeczeństwa, czyli rodziną.

– Polska zasługuje na silną eurosceptyczną reprezentację w Parlamencie Europejskim – mówił Piotr Cezary Lisiecki, lider listy.

Zielony Ład niszczy rolnictwo. To najbardziej dotknie naszych rolników i w pierwszej kolejności w ich imieniu chcemy zabierać głos w europarlamencie

– wskazywał.

Na listach Konfederacji w całej Polsce są przedstawiciele rolników. Konrad Krupiński mówił, że start tej grupy w wyborach to forma protestu przeciwko polityce Unii. – Tylko w ten sposób możemy uratować nasze rolnictwo – podkreślił.

Spotkanie odbyło się przed pomnikiem Michała Kajki, który jest dla kandydatów wzorem patrioty.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: K. Ośko

 

Więcej w konferencja prasowa
Nowy kandydat na prezydenta Elbląga. Zaczął od łatania dziury w drodze

Sławomir Malinowski z Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Elbląga” będzie ubiegać się o fotel prezydenta Elbląga. Były przewodniczący rady miejskiej swoją konferencję prasową rozpoczął symbolicznym załataniem dziury...

Zamknij
RadioOlsztynTV