Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Kanał Łuczański będzie przebudowany. Niedługo rozpoczęcie prac

Most na kanale Łuczańskim

Niedługo rozpocznie się przebudowa Kanału Łuczańskiego w centrum Giżycka. To będzie oznaczało spore problemy dla turystów i wodniaków w sezonie letnim.

– Inwestycja ma kosztować około 60 milionów złotych, ale to najwyższy czas na rewitalizację – powiedział nam Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Sytuacja dyskomfortowa, ale zdajemy sobie sprawę, że raz na sto lat trzeba te kanały przebudować i dostosować do współczesnych norm. Obawiamy się, jak to będzie, bo to będzie duże, intensywne tempo, ale konieczne. Trzeba jakoś to przeżyć.

00:00 / 00:00

Jak dodał samorządowiec, przebudowa będzie dotkliwa szczególnie dla statków pasażerskich, zbyt dużych by wypłynąć z Giżycka kanałami: Niegocińskim i Piękna Góra. Dla tych jednostek wprowadzony zostanie na wodzie ruch wahadłowy. Prace powinny zakończyć się z końcem roku, bo przekroczenie terminu jest zagrożone cofnięciem unijnych środków na ten cel.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, remont, jezioro, Niegocin, Kanał Łuczański
Z okolic jeziora Orłowo wycięto 1500 drzew. Jest akt oskarżenia

Właściciel działki nad jeziorem Orłowo w powiecie giżyckim z zarzutami. Odpowie za wycięcie ponad 1500 drzew. W marcu ubiegłego roku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w...

Zamknij
RadioOlsztynTV