DZIŚ: 16 °C pogoda dziś

Kamila Stormowska: zbieram doświadczenie z wyścigów ze światową czołówką

Elblążanka Kamila Stormowska ma za sobą mistrzostwa świata w short tracku, które rozegrano w Rotterdamie. W sobotę zakończyła rywalizację na 1500 m w finale B, gdzie zajęła czwarte miejsce.

Na 500 metrów Stormowska nie awansowała do półfinału. Z sobotnich występów była jednak zadowolona.

O takim a nie innym wyniku zadecydowało początkowe półtora okrążenia. Zbyt długo jechałam za Nikolą. Mogłam wcześniej ją wyprzedzać i gonić Chinkę. Ale taki jest sport, trudno. W sumie mogę być zadowolona i… chcieć więcej. Jeśli chodzi o 1500 m, to półfinał był dla mnie trudny. Pojechałam źle technicznie i taktycznie. Po prostu niezbyt ekonomicznie. W finale B z kolei byłam zbyt spokojna i za późno zaczęłam finiszować. Nie mogę jeszcze porównywać się do medalistek wielkich imprez. Dlatego korzystam w trakcie mistrzostw, zbierając doświadczenie z wyścigów ze światową czołówką

– powiedziała.

Dziś natomiast Kamila Stormowska startowała na 1000 m oraz w sztafecie mieszanej. Zajęła ostatnią lokatę w swoim ćwierćfinale na 1000 metrów. W sztafecie Polska wystąpiła w finale B i zakończyła w nim rywalizację na drugim miejscu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w short track, Mistrzostwa Świata
Kamila Stormowska z nadzieją na sukces w Pucharze Świata

W gdańskiej hali Olivia rozpoczęły się zawody Pucharu Świata w short tracku. Reprezentanci Polski do rywalizacji podchodzą z optymizmem, bo tydzień temu w Dreźnie trzykrotnie sięgnęli...