Kamil Stoch znokautał rywali. Dwóch Polaków na podium Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku

Od lewej: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Anze Lanisek. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch triumfował w Innsbrucku w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni i został liderem imprezy, którą już dwukrotnie wygrał.

Na drugie miejsce awansował ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kubacki, który dziś był trzeci. Między nimi jest 12,5 punktu różnicy.

Stocha, który prowadził już po pierwszej serii i Dawida Kubackiego na podium rozdzielił Słoweniec Anze Lanisek. Czwarty był Piotr Żyła. Kamil Stoch triumfował z 261,6 pkt. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki 248,3 pkt., a drugi był Słoweniec Anže Lanišek 249,6 pkt. Na czwartym miejscu zawody zakończył Piotr Żyła 246,2 pkt.

Dopiero 15. miejsce zajął w Austrii dotychczasowy lider TCS Halvor Egner Granerud. W klasyfikacji cyklu Norweg jest teraz trzeci ze stratą 20,6 pkt do Stocha. Spore straty poniósł też wicelider na półmetku imprezy Niemiec Karl Geiger, który na Bergisel zajął 16. pozycję.

18. był Andrzej Stękała (233,3 pkt.), a 19. Aleksander Zniszczoł (232,9 pkt.). Z biało-czerwonych do drugiej serii nie zdołali awansować Maciej Kot i Klemens Murańka, którzy ponieśli porażki w swoich parach i zajęli, odpowiednio, 31. i 41. miejsce.

Polacy jako drużyna prowadzą w klasyfikacji narodów.

Konkurs w Innsbrucku w Austrii jest zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czwarty i ostatni konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia w austriackim Bischofshofen.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR/PAP