DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Kamil Stoch powiększa przewagę. Polak wygrał trzecie z rzędu zawody Turnieju Czterech Skoczni

Trzecie zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Turnieju Czterech Skoczni. Fot. facebook Polski Związek Narciarski

Podczas konkursu w Innsbrucku Polak skoczył na odległość 130 metrów w pierwszej serii i 128,5 metra w drugiej.

Drugie miejsce zajął Norweg Daniel Andre Tande, a trzecie Niemiec Andreas Wellinger. Największy rywal Polaka, dotychczasowy lider klasyfikacji Pucharu Świata, Niemiec Richard Freitag nie ustał pierwszego skoku na odległość 130 metrów i wycofał się z finałowej serii. W drugiej dziesiątce uplasowali się Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Damian Kubacki.

Po zakończonym konkursie Kamil Stoch w rozmowie z TVPInfo nie krył zadowolenia.

Kamil Stoch umocnił się na prowadzeniu klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni. Przed ostatnim konkursem w Bischofshofen jego przewaga nad drugim Andreasem Wellingerem wynosi ponad 60 punktów.

Dla Kamila Stocha było to 25 zwycięstwo i 50 podium w historii jego występów w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji wszech czasów Kamil Stoch zajmuje siódme miejsce.

Redakcja: BSChromy za IAR

Więcej w Kamil Stoch, skoki narciarskie
Fenomenalny występ Kamila Stocha w noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch wygrał drugi konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To pierwsze zwycięstwo Polaka na tym obiekcie. Stoch awansował na drugie miejsce w klasyfikacji...