DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Kamil Stoch najlepszy w Lillehammer! Polak liderem turnieju Raw Air

Kamil Stoch. Fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Polak objął także prowadzenie w klasyfikacji cyklu Raw Air. Pozostałe miejsca na podium we wtorek zajęli Słoweńcy – Ziga Jelar i Timi Zajc.

Stoch po pierwszej serii zajmował trzecią lokatę, przegrywając tylko z Dawidem Kubackim i Timim Zajcem. W drugim skoku jednak pofrunął aż na 139,5 m., zostawiając w pokonanym polu młodych Słoweńców – Zajca i Jelara. Kubacki nie utrzymał drugiej pozycji, spadając ostatecznie na ósmą lokatę.

To było 36. w karierze pucharowe zwycięstwo Stocha. W klasyfikacji wszech czasów zrównał się z czwartym Finem Janne Ahonen. Trzecie miejsce zajmuje Adam Małysz – 39 wygranych. Najwięcej ma Austriak Gregor Schlierenzauer – 53, a 46. odniósł legendarny Fin Matti Nykaenen.

Piotr Żyła był 26., a Maciej Kot 28. Dopiero 17. miejsce zajął prowadzący w klasyfikacji generalnej PŚ Stefan Kraft. Austriak i tak jednak powiększył przewagę nad drugim Niemcem Karlem Giegerem, bo ten uplasował się na 19. pozycji.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Stoch objął prowadzenie w klasyfikacji Raw Air. 32-latek w klasyfikacji cyklu o 0,7 pkt wyprzedza drugiego Niemca Stephana Leyhe oraz o 9,7 pkt trzeciego Zigę Jelara.

Autor: A. Dybcio/PAP

Więcej w Puchar Świata, Kamil Stoch, skoki narciarskie, Raw Air
Odwołano Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Skoki narciarskie miały się odbyć w weekend

Odwołujemy zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem - przekazał prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak. Komitet organizacyjny podjął taką decyzję...