Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kadra Polski w piłce ręcznej wkrótce zagra w Uranii!

fot. PAP / Maciej Kulczyński

Piłka ręczna, na poziomie reprezentacyjnym, wraca do stolicy Warmii i Mazur. Kadra Polski zainauguruje w Olsztynie eliminacje do finałów Mistrzostw Europy.

Los skojarzył w jednej grupie z Polakami drużyny Rumunii, Portugalii i Izraela. Kadra tego ostatniego kraju w pierwszym meczu, 7 listopada, będzie rywalizować z Biało-Czerwonymi w olsztyńskiej Uranii.

– Zapełnijmy tego dnia naszą halę i pomóżmy naszej kadrze doskonale rozpocząć te eliminacje – zachęca prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk.

Mistrzostwa kontynentu odbędą się w styczniu i lutym 2026 roku w Danii, Szwecji i Norwegii. Polacy będą musieli jednak przebrnąć przez eliminacje. Na Mistrzostwa Europy 2026 awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a także cztery najlepsze zespoły, które w swoich grupach zajmą trzecie lokaty.

Urania to dla polskich piłkarzy ręcznych wyjątkowy obiekt. To właśnie w Olsztynie narodziła się niezwykła kadra Bogdana Wenty. 19 czerwca 2005 roku, właśnie w Uranii, Polacy wyeliminowali faworyzowaną Szwecję, wygrywając 32:26 i awansowali do finałów Mistrzostwa Europy 2006. A w kolejnych latach przysparzali kibicom wielu powodów do radości.

Terminarz el. EHF EURO 2026 mężczyzn:

1. kolejka (7 listopada 2024): Polska – Izrael
2. kolejka (9/10 listopada 2024): Rumunia – Polska
3. kolejka (12/13 marca 2025): Polska – Portugalia
4. kolejka (15/16 marca 2025): Portugalia – Polska
5. kolejka (7/8 maja 2025): Izrael – Polska
6. kolejka (11 maja 2025): Polska – Rumunia

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: UM Olsztyn

Więcej w reprezentacja, kadra
Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. W pierwszym meczu turnieju w tureckiej Antalyi Biało-Czerwoni, którzy przed rokiem triumfowali w tych rozgrywkach,...

Zamknij
RadioOlsztynTV