Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kadeci z Ełku będą reprezentować Polskę w Międzynarodowych Mistrzostwach Klas Mundurowych

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. K. Pakulnicki

Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku i szkoła z Radomia będą reprezentowały Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach Klas Mundurowych Krajów Unii Europejskiej.

– To ogromne wyróżnienie – cieszy się dyrektor ełckiej placówki Agnieszka Basko.

Bardzo jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się do tego zakwalifikować. Trzymamy kciuki za młodych i mamy ogromną nadzieję, że pokażą się godnie. Jak zwykle bardziej od miejsca interesuje nas sam fakt uczestnictwa i możliwość spotkania się po raz pierwszy z kadetami klas mundurowych innych krajów.

Z Ełku pojedzie 10 uczniów. – Będą reprezentować poziom wyszkolenia polskich kadetów klas certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Jesteśmy w trakcie przygotowania, kwalifikacji uczniów do tego.

Szkołę w Radomiu będzie reprezentowało również 10 uczniów. Placówki zostały wytypowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, ponieważ są najlepsze w Polsce. Zawody odbędą się w sierpniu na Łotwie.

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w klasa mundurowa
Młodzież odkrywa tajniki służby w straży granicznej

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej spotykają się z młodzieżą i zachęcają do wstąpienia w szeregi tej formacji. Dziś spotkali się z grupą uczniów z Zespołu...

Zamknij
RadioOlsztynTV