Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Kabriolet na polską pogodę. Czy auto z odkrytym dachem to dobry pomysł na rodzime szosy?

Fot. fotolia.pl

Kalifornia czy francuska Riwiera – z myślą o miejscach, w których słońce świeci przez cały rok, buduje się kabriolety. I choć u nas sezon letni trwa zaledwie kilka miesięcy, to chętnych na auto z odkrytym dachem nie brakuje. Ale czy warto?

Rafał Radzymiński z Olsztyńskiego Klubu Motorowego im. Mariana Bublewicza, który przyjechał do Radia Olsztyn pięknym jaguarem był gościem Izabeli Malewskiej i Maćka Świniarskiego.

M. Świniarski: Jeżeli chodzi o kabriolety, to coraz więcej ich się pojawia, coraz więcej jest ich sprowadzonych z zachodu. Klimat mamy chyba taki niekabrioletowy, a jednak są popularne. Da się nim jeździć przez cały rok w Polsce?

R. Radzymiński: To mógł być marzec, temperatura ok. 12 stopni, wyszło słońce. Zobaczyłem człowieka, który jechał z odkrytym dachem. Musiał być wielkim fanem tego stylu jazdy.

I. Malewska: Nie mógł się doczekać?

R. Radzymiński: Nie mógł się doczekać. Te pierwsze promyki słońca wyciągnęły go z garażu razem z maszyną, ale bez dachu.

M. Świniarski: Ale to nie jest tak, że jeżeli decydujemy się na kabriolet w kraju nad Wisłą, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że to będzie drugi samochód, a nie ten nasz podstawowy?

R. Radzymiński: Raczej nawet trzecim. Myślę, że bardziej należy przedkładać modę nad formę użytkową. Ja też mam swoją teorię, a wieloma kabrioletami było mi dane jeździć, i po mieście i w trasie. Poruszanie się kabrioletem po mieście, które często bywa zakorkowane, przy plus trzydzieści na termometrze jest najgorszym, co może być.

Posłuchaj całej rozmowy

 

Redakcja: Ł. Sadlak/A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„W ubiegłym roku zebraliśmy 9 ton śmieci. To koszt 100 tys. zł”

Są kamery, czujki, zakazy, a mimo to w lasach wciąż znajdujemy góry śmieci, które zagrażają zwierzętom. W 2018 roku prawie 9 ton śmieci uprzątnęli leśnicy z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV