Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już wkrótce premiera książki Moniki Szczygło „Olsztyńska scena muzyczna – zespoły i soliści”

18 listopada 2021 na rynku wydawniczym ukaże się książka pt. „Olsztyńska scena muzyczna – zespoły i soliści” autorstwa Moniki Szczygło.

Jest to pierwsza na rynku wydawniczym publikacja prezentującą wywiady z szerokim gronem artystów olsztyńskiego świata muzycznego . Znajdują się w niej rozmowy z artystami, którzy na stałe wpisali się w pejzaż stolicy Warmii. Książka prezentuje 37 wywiadów, które autorka – Monika Szczygło – przeprowadziła w latach 2016 – 2021. Są to nigdzie wcześniej nieopublikowane rozmowy z reprezentantami takich gatunków jak: poezja śpiewana, folk, rock, piosenka żeglarska, country, jazz, pop, dance czy blues. Wśród bohaterów książki odnajdziemy między innymi zespoły: „Big Day”, „Czerwony Tulipan”, „Enej”, „Harlem”czy „Łydka Grubasa”, wśród solistów: Anię Brodę, Cezarego Makiewicza, Norbiego i wielu innych wykonawców. Spotkanie z autorką odbędzie się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, który przeprowadziła z autorką Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz w audycji „Koktajl kulturalny”

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czyste powietrze zależy od nas wszystkich. Mieszkańcy Warmii i Mazur chętnie korzystają z dotacji

W Polsce obchodzimy dziś, ustanowiony przed kilkunastu laty, Dzień Czystego Powietrza. Wszyscy możemy działać na rzecz poprawy jego jakości. Wystarczy wziąć udział w Programie Priorytetowym Czyste...

Zamknij
RadioOlsztynTV