Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już w niedzielę odbędzie się II olsztyński bieg niepodległości. Wśród biegaczy radiowa ekipa!

Ekipa RadioAktywnych z trenerem Tomaszem Domżalskim

W najbliższą niedzielę, 11 listopada w Olsztynie już po raz drugi odbędzie się Bieg Niepodległości. W tym roku będzie wyjątkowy, bo świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Olsztyński Bieg odbędzie się w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr.

Przemysław Róziecki – współorganizator olsztyńskiego II Biegu Niepodległości był gościem Agnieszki Lipczyńskiej.

A. Lipczyńska: Ten bieg odbędzie się po raz drugi. Jaka idea przyświecała wam rok temu?

P. Róziecki: Tak, jest to impreza bardzo młoda, dopiero II edycja w tym roku. Powiem szczerze idei nie było żadnej. Poszukiwaliśmy wydarzeń, które moglibyśmy przenieść na lokalny nasz olsztyński grunt. Z racji, że poszukiwaliśmy ich tuż przed Świętem Niepodległości,natrafiliśmy na takie wydarzenia, które dzieją się już od kilku, kilkunastu lat w innych miastach, a których w Olsztynie jeszcze nie ma. Nie będę oszukiwał, nie było żadnego momentu natchnienia, eureki, niczego w tym stylu. Po prostu postanowiliśmy przenieść coś, co uważaliśmy za bardzo fajnie i sprawdzić się na naszym olsztyńskim podwórku. W sześć tygodni udało nam się zorganizować pierwszą edycję biegu.

A. Lipczyńska: Ta setka jest magiczna prawda?

P. Róziecki: Tak, już w tamtym roku zastanawialiśmy się nad tym i wiedzieliśmy, że może to być sukces, że może zgromadzić bardzo wielu biegaczy na starcie, właśnie z tego względu, że jest to setna rocznica niepodległości i każdy będzie chciał to w jakiś sposób uczcić.

A. Lipczyńska: I znalazło się.

P. Róziecki: Mamy zapisanych prawie pięciuset biegaczy. Wszystkie pakiety startowe, które przygotowaliśmy – rozeszły się, tak więc sukces… Chcemy, aby w tym biegu pobiegli wszyscy – młodzi, starzy. Chcemy, aby ten bieg był wydarzeniem radosnym, żeby ludzie mogli razem świętować to w nietypowy troszeczkę sposób.

A. Lipczyńska: A jaki jest przekrój wiekowy?

P. Róziecki: Przekrój wiekowy jest od najmłodszych do najstarszych. Najmłodszy zawodnik ma 14 lat, a najstarszy ma ponad siedemdziesiąt, także biegną wszystkie pokolenia.

Posłuchaj rozmowy z Przemysławem Rózieckim

A jak do Biegu Niepodległości przygotowywali się Pracownicy Radia Olszty S.A.?  O tym opowiadali Aleksandra Stańco – Kozłowska i Marek Michalski.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Start na plaży miejskiej 11 listopada o godzinie 11.11. Dystans 10 kilometrów. Na starcie zamelduje się także ekipa RadioAktywnych.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bieganie, Święto NIepodległości
Brak aktywności fizycznej – globalną chorobą

Jedna czwarta dorosłych na całym świecie nie wykazuje wystarczającej aktywności fizycznej, co oznacza, że co czwarty dorosły mieszkaniec globu jest narażony na ryzyko rozwoju lub nasilenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV