Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już niedługo Olsztyn będzie rajem dla rowerzystów

Stworzyliśmy strefy przyjazne rowerzystom i usprawniliśmy ruch jednośladów w niektórych częściach miasta – tak oficer rowerowy Olsztyna Mirosław Arczak podsumowuje zrealizowane w tym roku rowerowe inwestycje.

 Rozwiązania dla rowerzystów wprowadzono na ulicach, przy których powstały bus pasy między innymi na Śliwy, Niepodległości, Pstrowskiego i Warszawskiej – wyjaśnia Mirosław Arczak:

00:00 / 00:00

Ponadto zakaz wjazdu nie obowiązuje rowerzystów m.in. na ulicach Żarskiej i Szpakowej. Do ważnych inwestycji, które rozpoczęły się w tym roku, oficer rowerowy zalicza także przebudowę ulicy Bałtyckiej. Powstanie tam długa i bezpieczna ścieżka dla jednośladów.

Wszystkie inwestycje drogowe, które zakończą się w przyszłym roku, także będą sprzyjały rowerzystom. Chodzi przede wszystkim o przebudowę skrzyżowania ulic Obrońców Tobruku, Armii Krajowej i Warszawskiej. Dzięki temu, bez problemów, będzie można dojechać rowerem do jeziora Krzywego.

Propozycje usprawnień ruchu rowerowego w Olsztynie mieszkańcy stolicy Warmii Mazur mogą zgłosić na spotkaniu, które rozpocznie się o 17.00- w bibliotece Planeta 11. (mlew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower
Rowery w Elblągu tak jak bagaż

W przyszłym roku elblążanie będą mogli przewozić rowery w tramwajach i autobusach. Do tej pory przepisy zabraniały tego, a na zmianę nalegało coraz bardziej liczne grono...

Zamknij
RadioOlsztynTV