Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już można jeździć. Odcinek S7 Rychnowo – Olsztynek został oddany do użytku

Odcinek S7 Rychnowo – Olsztynek oddany do użytku, fot. GDDKiA

Ponad 11-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Rychnowo – Olsztynek został  otwarty dla kierowców. To kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków.

Jak powiedział podczas uroczystości przecięcia wstęgi minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk,

Za 10 lat wszystkie miasta wojewódzkie będą połączone siecią dróg ekspresowych i autostrad.

Przypomniał jednocześnie, że rząd PiS w tym roku powiększył limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych do 135 mld zł. Jego zdaniem pozwoli to zrealizować cele, jakimi są m.in. budowa ciągów komunikacyjnych na osi północ-południe i dokończenie sieci dróg, która wpłynie na rozwój gospodarczy kraju.

Dotychczas w woj. warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km trasy S7 na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km), Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km) i Ostróda Południe – Olsztynek (20,1 km).

Budowana jest jeszcze obwodnica Ostródy, czyli odcinek S7 Ostróda Północ – Ostróda Południe (9,7 km). Zakończenie tej inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

Tam pojawiły się problemy związane z upadłością jednego z podwykonawców. To zachwiało naszym harmonogramem, ale generalny wykonawca deklaruje, że zrobi wszystko, by opóźnienia nadrobić

– informuje Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeśli to się uda, obwodnica Ostródy  zostanie otwarta do końca tego roku – a to będzie oznaczało, że S7 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w całości jest dwujezdniową drogą ekspresową.

Natomiast w październiku 2018 r. ma zakończyć się budowa odcinka S7 Nowy Dwór Gdański – Elbląg, realizowana przez gdański oddział GDDKiA.

 

S7, przecięcie wstęgi, fot. A.Piedziewicz

Autor: Marcin Boguszewski/PAP/Andrzej Piedziewicz
Redakcja: A.Socha

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w S7
Już jutro pojedziemy nowym odcinkiem krajowej „siódemki”. Do końca roku trasa ma zostać oddana w całości

Od środy 6 grudnia kierowcy będą mogli przejechać nowym odcinkiem ekspresowej siódemki. Tym razem drogowcy otworzą fragment ekspresówki z Rychnowa do Olsztynka. To ponad 11 kilometrów...

Zamknij
RadioOlsztynTV