Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jutro rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Czy, mimo strajku, uda się je przeprowadzić we wszystkich szkołach Warmii i Mazur?

Fot. D. Grzymska

Nic nie wskazuje na to, że strajk nauczycieli miałby się zakończyć, a w środę pierwsze egzaminy. Czy uda się je przeprowadzić we wszystkich szkołach na Warmii i Mazurach?

Według danych kuratorium na Warmii i Mazurach strajkuje 38 placówek oświatowych. Z tego 64 szkoły zawiesiły zajęcia. W Olsztynie to aż 44 placówki. W przypadku tych szkół mogą być problemy z przeprowadzeniem egzaminów, dlatego warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki apelował do nauczycieli o rozważenie zawieszenia strajku na ten czas. Emerytowanych nauczycieli prosił o zgłaszanie się do pomocy. W rozmowie z kuratorem Nowackim dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej zapewnił, że żaden z dyrektorów szkół z Warmii i Mazurach nie zgłaszał problemów z przeprowadzeniem egzaminów.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

W Elblągu, mimo strajku trwają przygotowania do testów gimnazjalnych.

Dyrektorzy placówek zapewniają, że egzaminy się odbędą.W Elblągu przystąpi do nich 889 uczniów. W mieście do ogólnopolskiego strajku nauczycieli przystąpiło 90 procent pedagogów. W Elblągu jest 35 oddziałów gimnazjalnych w dziesięciu szkołach.

 

 

Autor: D. Grzymska/A.Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, egzaminy, kuratorium oświaty, Krzysztof Marek Nowacki
Uczniowie i rodzice z Elbląga podzieleni w sprawie strajku nauczycieli. „Najbardziej szkoda dzieci, dla których jest to dodatkowy stres”

We wszystkich elbląskich szkołach i większości przedszkoli trwa strajk nauczycieli. Od poniedziałku sytuacja się nie zmieniła. Od tablicy odeszło około 80 % nauczycieli, pozostali są w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV