Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Juniorzy z medalami bojerowych mistrzostw świata

Fot. Laura Banach Sailing

Z dwoma medalami wrócili młodzi polscy bojerowcy z rozgrywanych na Litwie mistrzostw świata juniorów w klasie DN junior. Oba krążki wywalczyli zawodnicy mazurskich klubów.

Srebrny medal wśród dziewcząt zdobyła Laura Banach z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego Mikołajki, a brązowy w klasyfikacji łącznej wywalczył Cezary Sternicki z Giżyckiej Grupy Regatowej. Zawody były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach. Udało się rozegrać tylko dwa wyścigi.

– Ze względu na silny wiatr organizatorzy musieli odwołać mistrzostwa Europy juniorów – powiedziała wicemistrzyni świata juniorek Laura Banach.

Było bardzo dużo śniegu. Jednego dnia był całkiem odpowiedni wiatr, a kolejnego nie było go wcale. Jeszcze następnego dnia, gdy miały odbyć się mistrzostwa Europy, wiało za mocno. Zima w Polsce zupełnie nam nie dopisała, żadne jezioro nie zamarzło na tyle, żebyśmy mogli wejść na lód, nie było warunków do trenowania. Pojechałam bez treningu, ćwiczyłam tylko na siłowni.

00:00 / 00:00

Z sukcesu Cezarego Sternickiego cieszy się również prezes Giżyckiej Grupy Regatowej – Alicja Klimaszewska.

00:00 / 00:00

Pozostali Polacy też spisali się nieźle: 5. miejsce zajął Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa), 7. był Jakub Kamiński (Giżycka Grupa Regatowa), 8. Jakub Śliwiński (MKŻ Mikołajki), 16. pozycję zajęła Laura Banach (MKŻ Mikołajki), ale w klasyfikacji kobiet była druga, a 24. Weronika Martynowska (OKŻ Olsztyn).

Bojerowymi mistrzami świata juniorów zostali Estonka Lisbeth Taggu i Szwed Oskar Svensson.

Autor: K. Kantor, M. Świniarski / IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bojery, Laura Banach
Złoty medal Tomasza Zakrzewskiego, brązowy Roberta Graczyka w bojerowych mistrzostwach Europy

Zwycięstwem Tomasza Zakrzewskiego z MKŻ Mikołajki zakończyły się bojerowe mistrzostwa Europy. Zawody rozegrano na Litwie. Po tym, jak Polacy pierwszy raz od ponad dekady nie sięgnęli...

Zamknij
RadioOlsztynTV