Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie. W całym regionie działa prawie 50 takich instytucji

Dokładnie 25 lat temu, 16 października 1995 roku powstał pierwszy Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie. Obecnie w całym regionie funkcjonuje prawie 50 tego typu instytucji.

Ideą Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest zagospodarowanie wolnego czasu osobom na emeryturze oraz dążenie do zachowania i zwiększenia sprawności intelektualnej i fizycznej uczestników. Ważne jest ponadto zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób starszych i ich aktywizacja społeczna.

UTW tworzy seniorom warunki do nabywania nowej wiedzy i umiejętności, także jeśli chodzi o nowe technologie. Z okazji 25-lecia tego ruchu, z inicjatywy samorządu województwa, opracowany został biuletyn informacyjny, który powstał na podstawie materiałów uzyskanych od Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zawarte są w nim szczegółowe informacje związane z działalnością takich instytucji na Warmii i Mazurach.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, nauka, emerytura
Od dziś w sklepach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów

Od czwartku, 15 października w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia. Zgodnie z rozporządzeniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV